Jakie łóżeczka dziecięce dla bliźniaków wybrać?

Powiększanie rodziny wiąże się z wieloma sprawami, które trzeba przemyśleć. Na pewno sporą uwagę zajmie temat tego, czy posiadasz odpowiednie ku temu fundusze. Co więcej - warto zwrócić uwagę również na dom bądź mieszkanie. Dziecku należy zapewnić odpowiednią ilość miejsca. Jeśli masz możliwość zagwarantowania dziecku osobnego pokoju, możesz go śmiało urządzić tak, by prezentował się nienagannie i zawierał wszystkie potrzebne meble dziecięce. Sytuacja się komplikuje, kiedy na świat mają przyjść bliźnięta. To już podwójne zobowiązanie i konieczność kupienia dwóch łóżeczek. Jakie łóżeczko dla bliźniąt wybrać? Czym się kierować, decydując się na konkretne łóżeczko niemowlęce?

Spis treści

Pokój dla bliźniaków - czego nie powinno w nim zabraknąć?

Jakie łóżeczko dla noworodka wybrać?

Jakie typy łóżeczek dla niemowląt są dostępne na rynku?

Jakie łóżeczka dziecięce dla bliźniaków wybrać?

Jak długo posłuży łóżeczko 120x60 cm?

Czy łóżeczko 140x70 cm jest lepszą decyzją?

Co lepsze - dostawka czy łóżeczko niemowlęce?

Ile kosztuje łóżeczko niemowlęce?

Co jest potrzebne do łóżeczka niemowlęcego?

Czym kierować się przy wyborze drewnianego łóżeczka?

A może wybrać jedno łóżeczko dla bliźniąt?

Czy bliźnięta powinny spać w jednym łóżeczku?

Podsumowanie

Pokój dla bliźniaków - czego nie powinno w nim zabraknąć?

Urządzanie pokoju dla jednego dziecka często jest trudnym orzechem do zgryzienia dla rodziców. Sytuacja komplikuje się w momencie, kiedy niebawem na świecie ma pojawić się dwójka, czyli bliźnięta. W takim przypadku trzeba przyjąć nieco inne zasady urządzania takiego pokoju. Większość mebli, rzecz jasna, wystarczy, jeśli kupimy po jednej sztuce. Mowa tutaj o szafie, komodzie z przewijakiem czy wanience. Niestety, jeśli chodzi o łóżeczko, z pewnością będzie potrzebne większe, podwójne, albo po prostu dwa pojedyncze.

Jakie łóżeczko dla noworodka wybrać?

Niezwykle ważnym meblem w pokoju dziecka jest niezaprzeczalnie łóżeczko. Łóżeczko dziecięce, choć nie zawsze jest używane od początku, z pewnością prędzej czy później się przyda. Jakie zatem łóżeczko dla dziecka wybrać? Na rynku jest sporo dostępnych możliwości, nie tylko pod względem kolorystycznym, ale również w aspekcie użytych materiałów, wykończenia czy stylu. Dla niemowlaka znajdziesz łóżeczka tradycyjne drewniane, drewniane, ale w kolorze białym, skandynawskie czy metalowe. Sklepy internetowe oferują również łóżeczka okrągłe, a bardziej znane marki chętnie sprzedają łóżeczka dostawne, które przydają się w pierwszych miesiącach życia. Jak widać, możliwości są spore, a dokładny wybór zależy od rodziców i tego, co chcą zagwarantować swojemu dziecku.

Jakie typy łóżeczek dla niemowląt są dostępne na rynku?

Najbardziej popularne łóżeczka dla noworodków to te, które nazywa się dostawnymi. Łóżeczka dla dzieci dostawne dają możliwość rodzicom trzymać malucha blisko siebie, a jednocześnie w odrębnym miejscu. Produkty te są bardzo wygodne dla rodziców, ponieważ matka nie musi wstawać do malucha, kiedy ten zechce jeść w środku nocy, dlatego dostępna jest także dostawka dla blizniat.

Ponadto, na rynku znajdziesz łóżeczka dla niemowląt te bardziej tradycyjne, drewniane, które mogą być właśnie w kolorze drewna, jak i w odcieniach bieli. Chętnie są wybierane, ponieważ są stosunkowo tanie, a ponadto wszechstronne. Drewniane modele łóżeczek są piękne, dostępne są z szufladą, a ich bezpieczeństwo i funkcjonalność jest nieoceniona.

Jakie łóżeczka dziecięce dla bliźniaków wybrać?

Wśród standardowych łóżeczek dziecięcych, znajdują się specjalne łóżeczka dla niemowlaków, które urodziły się jako bliźnięta. Jak wiadomo, powszechnie lekarze uważają, iż bliźniaki mogą spać razem, jeśli tylko będą tego chciały i tak długo, jak tylko się da. Bliskie towarzystwo bliźniaka, z którym przebywał również w brzuchu daje poczucie bezpieczeństwa, co dla dziecka jest wręcz nieocenione, nieodzowne do spokojnego snu. Łóżka dziecięce dla bliźniaków to gwarancja spokojniejszego snu w nocy, jak i dłuższych drzemek w ciągu dnia. Piękne łóżeczka dla bliźniaków, specjalnie dla nich dedykowane, to zazwyczaj łóżeczko niemowlęce o podwojonych rozmiarach, tzn. szerokość została pomnożona x2. W ten sposób zyskujemy dość duże łóżeczko o wymiarach 120x120 lub 140x140 cm. Łóżka dziecięce tego typu są w stanie służyć dzieciom dość długo, dopóki z nich nie wyrosną. Zwróć uwagę na ten typ łóżeczek, jeśli chcesz, aby dzieci spały w jednym łóżku.

Jak długo posłuży łóżeczko 120x60 cm?

Rodzice bliźniaków bardzo często decydują się jednak na dwa pojedyncze łóżeczka. Jest to podyktowane tym, że pokoje dziecięce nie grzeszą wymiarami i znacznie łatwiej jest ustawić dwa łóżeczka jedno za drugim, aniżeli obok siebie. Łóżeczko dziecięce 120x60 jest jednym z popularniejszych, jakie jest wybierane przez rodziców. Ten typ łóżeczek posłuży maluchom do ok. 3 roku życia.

Czy łóżeczko 140x70 cm jest lepszą decyzją?

Również niezwykle popularne jest łóżeczko dziecięce 140x70 cm. Jeśli więc nie chcesz mieć w pokoju dziecięcym łóżeczka dla bliźniaków, które zajmowałoby sporą powierzchnię, koniecznie skuś się na łóżeczko dziecięce 140x70 cm. Posłuży ono do ok. 7 roku życia. Po upłynięciu czasu, w którym dziecko mogłoby wypaść z łóżeczka i zrobić sobie krzywdę, można taki mebel śmiało przerobić na niewielki tapczanik. Łóżeczka dziecięce 140x70 cm to również gwarancja łatwiejszego znalezienia odpowiedniego materaca. Jak widać, meble dla dziecka, takie jak łóżeczko 140x70 cm to możliwość wyposażenia malucha nawet do 7. roku życia - od noworodka, przez niemowlaka, do przedszkolaka. Łóżeczka dla niemowląt tego typu powinny być wysokiej jakości. Przede wszystkim stawia się na materiał, najlepiej na drewno, ponieważ jest najbardziej naturalne. Warto zwrócić uwagę również na zastosowane farby czy lakiery - powinny być bezpieczne dla dziecka, jak i dla środowiska.

Co lepsze - dostawka czy łóżeczko niemowlęce?

Dostawka to łóżeczko dziecięce bardzo doceniane przez rodziców, którzy muszą często wstawać w nocy. Można je bez większego problemu dostosować do łóżka małżeńskiego i w ten sposób spać z maluchem obok. Nie trzeba bardzo często wstawać w nocy, aby nakarmić malucha piersią, wystarczy go przystawić, kiedy leży w dostawce. Jednak w przypadku bliźniaków dostawka może się sprawdzić tylko w momencie, kiedy będzie ich dwie. Jedna z jednej strony łóżka, od strony matki, druga od drugiej strony, czyli od strony taty dziecka.

Ile kosztuje łóżeczko niemowlęce?

Zastanawiasz się, ile kosztują łóżeczka dla niemowląt? Z pewnością nie jest to bardzo duży wydatek, jeśli chodzi o łóżeczko dla jednego dziecka. Przy bliźniakach ten wydatek się automatycznie podwaja. Łóżeczka dla niemowląt to koszt zaczynający się w granicach kilkuset złotych, kończący nawet na 1000 zł czy więcej. Wszystko zależy od konkretnego producenta, marży sklepu, jak i od jakości użytych materiałów. W sieci bardzo łatwo można trafić na promocję. Łóżeczko wymaga również dokupienia materaca. Często sklepy oferują komplet, czyli łóżeczko i materac razem. Materac dla dziecka powinien być odpowiednio dobrany, ponieważ u noworodka kości, w tym i kręgosłup, dopiero się rozwijają. Jak więc widać, materac nie może być zbyt miękki, aby nie doszło do odkształcenia układu kostnego dziecka.

Co jest potrzebne do łóżeczka niemowlęcego?

Jak już zostało wyżej wspomniane, każde łóżeczko dziecięce wymaga użycia materaca. Rodzice bardzo chętnie dokupują do łóżeczka więcej akcesoriów. Wśród nich można wymienić wszelkie tekstylia, takie jak prześcieradło, kołderka, kocyk, śpiworek, ale również otulacz, inaczej nazywany kokonem, warkocz, który chroni malucha przed drankami w łóżeczku, ale też organizer zawieszany na bok łóżeczka, w którym można trzymać kosmetyki, pampersy czy inne potrzebne przy dziecku rzeczy.

Czym kierować się przy wyborze drewnianego łóżeczka?

Jak wybrać łóżeczko dziecięce drewniane? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna zostało wykonane. Ponadto, jeśli tylko jest taka możliwość, trzeba spojrzeć na jakość wykonania. Nie wszystkie łóżeczka przygotowane są dla dzieci w odpowiedni sposób. Koniecznie więc sprawdź, czy nie ma wystających drzazg, czy łóżeczko jest odpowiednio wygładzone i pomalowane farbą bezpieczną dla maluchów.

A może wybrać jedno łóżeczko dla bliźniąt?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz głównie łóżeczka pojedyncze, jednak nie brakuje także podwójnych. Łóżko dla maluchów podwójne to nie lada atrakcja, zwłaszcza, że bliźniaki przeżyły razem w brzuchu aż 9 miesięcy. Możliwe, że będą tęsknić za sobą i potrzebować wzajemnej bliskości, jeśli nagle zostaną rozdzielone. Jeśli chcesz cieszyć się spokojem i widzieć, że Twoje maluchy rozwijają się odpowiednio, koniecznie zainwestuj w podwójne łóżeczko dla noworodka.

Czy bliźnięta powinny spać w jednym łóżeczku?

Pierwsze etapy życia dziecka na świecie są bardzo trudne i dla rodziców, i dla malucha. Trudność ta staje się podwójna, jeśli noworodków jest dwóch, ponieważ urodziły się bliźniaki. Jeśli szukasz skutecznego sposobu na względny spokój i dobry rozwój dzieci, a także lepsze, łatwiejsze przeżycie pierwszych trzech miesięcy nazywanych potocznie czwartym trymestrem, kiedy dzieci dopiero przyzwyczajają się do tego, iż wyszły na świat, możesz postawić na łóżko podwójne dla bliźniaków. Nie ma nic złego w tym, że maluchy będą chciały spać razem, będą potrzebowały swojej bliskości. Jest to całkowicie normalne, a my, jako rodzice, powinniśmy im w tym pomóc. Wystarczy postawić na podwójne łóżeczko, wyposażyć go w wysokiej jakości materac, który pozytywnie wpłynie na rozwój układu kostnego dzieci i cieszyć się pięknym czasem noworodków.

Podsumowanie

Łóżeczko dla bliźniąt to bardzo trudny temat. Podczas wyboru należy wziąć pod uwagę wszystkie ważne czynniki, takie jak wielkość pokoju, możliwość ułożenia jednego dużego łóżeczka, a jeśli się nie da - dwóch osobnych. Koniecznie rozejrzyj się po ofertach sklepów internetowych, a jeśli nie znajdziesz nic ciekawego - zwróć się do nas, a my zapewnimy Ci fantastyczne łóżeczko dla bliźniąt!

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Oświadczenie dotyczące plików cookie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookie Plik cookie (ang. ciasteczko) to niewielki plik zawierający litery i cyfry, który jest zapisywany na komputerze użytkownika za jego zgodą. Pliki te pozwalają odróżnić daną osobę od reszty użytkowników strony internetowej, co pomaga poprawić jakość obsługi serwisu oraz usprawnić jego funkcjonowanie. Pełne informacje na temat typu wykorzystywanych przez nas plików cookie oraz ich zastosowania można znaleźć w zasadach dotyczących plików cookie. Decydując się na korzystanie z tej witryny, użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookie.
Zasady dotyczące plików cookie


Co to jest plik cookie?

To niewielki plik tekstowy umieszczany na komputerze lub urządzeniu użytkownika za jego zgodą. Plików cookie można używać do wielu celów, co zostanie wyjaśnione szczegółowo w dalszej części.

Pliki cookie można zablokować lub usunąć za pomocą przeglądarki internetowej lub specjalnego oprogramowania, jednak w następstwie tego mogą wystąpić problemy z działaniem części strony internetowej.

Decydując się na korzystanie z tej witryny, użytkownik wyraża zgodę na używanie plików cookie.

Jaką funkcję spełniają pliki cookie na stronie internetowej firmy Miretto?

Pliki te odpowiadają za szereg aspektów działania serwisu, których przykłady opisaliśmy poniżej:

• Zapamiętują preferencje użytkownika. W ten sposób ułatwiają wykonywanie pewnych czynności, jak np. odnajdywanie danych kontaktowych lub lokalizacji na mapie.

• Pliki te mogą też gromadzić anonimowe informacje na temat wykorzystania strony, dotyczące np. liczby osób, które korzystają z naszej wyszukiwarki dealerów. Informacje te wykorzystywane są w celu usprawnienia obsługi naszej strony.

• Pliki cookie zapamiętują fakt odwiedzenia strony internetowej Miretto przez użytkownika, dzięki czemu reklamodawcy internetowi mogą skuteczniej dostosować komunikację marketingową, wyświetlając użytkownikowi reklamę strony internetowej dostawcy promującego aktualną ofertę firmy Miretto.

Przypominamy, że pliki cookie można w każdej chwili zablokować lub usunąć, co wiąże się z trwałym usunięciem zapisanych informacji.

Pliki cookie wykorzystywane na tej stronie

Na naszej stronie wykorzystywane są cztery rodzaje plików cookie:

1. Niezbędne pliki cookie

• To pliki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego serwisu. Są to m.in. pliki umożliwiające przechodzenie do właściwych stron w przypadku wprowadzenia przez nas poprawek w strukturze serwisu.

2. Pliki cookie odpowiadające za wydajność

• Pliki te gromadzą informacje na temat sposobu, w jaki użytkownicy korzystają z naszego serwisu, co pozwala nam sprawdzać ewentualne błędy i testować nowe funkcje. Nie gromadzimy informacji umożliwiających identyfikację użytkowników, ponieważ dane mają charakter anonimowy. Zgromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celu usprawnienia funkcjonowania serwisu.

3. Pliki cookie odpowiedzialne za funkcje

• Pliki te umożliwiają dostęp do konkretnych funkcji naszej witryny w celu poprawy jakości jej obsługi, zapamiętując preferencje (np. dealera), sprawdzając, czy dana usługa została już zaoferowana użytkownikowi lub zapisując bardziej złożone informacje (dotyczące np. interesujących użytkownika produktów).

4. Pliki cookie odpowiedzialne za grupy docelowe i reklamy

• Pliki te rejestrują fakt odwiedzenia witryny, jej podstron oraz klikniętych łączy. Zgromadzone w ten sposób dane są wykorzystywane w celu dostosowania naszej strony oraz wyświetlanych reklam do preferencji użytkownika. Informacje te możemy również udostępniać innym reklamodawcom. Służą one również do badania skuteczności kampanii reklamowych.

Przypominamy, że inni zainteresowani (w tym np. sieci reklamowe i dostawcy usług zewnętrznych, takich jak analiza ruchu sieciowego) mogą także wykorzystywać pliki cookie, nad którymi nie mamy kontroli. Pliki te najprawdopodobniej należą do kategorii związanej z wydajnością lub grupami docelowymi.